Medley Stableford – Sunday, June 26
Hold tight - we’re checking permissions before loading more content
Winners with 53 Pts Ryan Glare
Runner-up with 48 Pts Justin Lewis
Ball Rundown: Tim Patton 39, Peter Kristiansen 38, Kelli Cunningham 37, Louise Holden 36
NTP 4th Ryan Glare
NTP 27th Peter Reid
Golden Oldies Tuesday, June 28
Winner with 13 Pts John Batten
Runner-up with10 Pts Bruce Ritchie
NTP A Grade Neil Washusan
NTP B Grade John Batten
Ball winner: Keith Allsopp
Cheap Tuesday, June 28
Winner c/b with 38 Pts Gary Chappell
Runner-up with38 Pts Peter Jensen
Ball Rundown: Rob Webster 38 Pts, John Henneman, Bob Ronnfeldt 37, Daniel Black, Mark Lowe 36, Peter Howell 35, John Simon 34
NTP 4th Ian Grimes
NTP 27th Chris Gillard
Women’s Stableford, June 29
Winner with 37 Pts Selina Barkley
Ball Rundown: Marg Tobin 34, Tessa Merritt, Bernadette Delahunty 31
NTP 4th Marg Tobin
NTP 21st Lesleigh Holloway
Pro Comp Stableford Thursday, June 30
Winner c/b with 39 Pts Geoff Nicholls
Runner-up with 39 Pts John Fraser
Third with 38 Pts Brett Mayor
Fourth with 38 Pts Shannon Smith
Fifth c/b with 37 Pts Peter Longmire
Ball Rundown: Taj Smith, George Stefanides 37, John Taylor, Joe Porter, Edmund Brown, Geoff Carter 36, Justin Lewis, Ben Playford 35, Darren Hughes, Kieran MacNamara, Thomas McAtee, James Gordon, Ryan Glare, Peter Reid, Allen Wood, Roger Bradford 33, Phil Willcoxson, Neil Caulfield, Darryl Herrod, Ken Walkinshaw, David Ward 32
NTP 4th Darren Richards
NTP 21st Ross Lyndon
NTP 2nd Shot 23rd Geoff Carter
NTP 27th Steve Carrick
Best Junior Score – Justin Lewis
Men’s and Women’s Monthly Medal – Saturday, July 2
Women
Scratch winner with 79 Selina Barkley
Nett winner with 70 Selina Barkley
Runner-up with 73 Deb Eason
Third c/b with 75 Marg Playford
Monthly Medal: Selina Barkley
Ball Rundown: Louise Holden 75, Marjorie Dykes, Jutta Wheatley 79
NTP 4th Louise Holden
NTP 18th Deb Eason
Men
A Grade scratch winner with 77 Peter Glidden
A Grade nett winner c/b with 71 Guy Rowe
Runner-up with 71 Kieran Jones
Third with 74 Carl Dickins
B Grade scratch winner with 85 Rob Webster
B Grade nett winner with 72 Rob Webster
Runner-up with 74 Ben Playford
Third c/b with 77 Richard Sargood
C Grade scratch winner with 95 Peter Whyte
C Grade nett winner c/b with 74 Peter Whyte
Runner-up with 74 Tom Bennett
Third with 77 Phil Turner
Monthly Medal: Playoff at next month’s Monthly Medal between Guy Rowe and Kieran Jones with nett 71.
Ball Rundown: Steve Carrick 75, David Robb, Brett Baring 76, Jack Reid, Peter Glidden, Derek Agnew, Kieran MacNamara, Phil Willcoxson 77, Ross Lyndon, Gary Patterson, Shannon Smith, Michael Hooper 78,
NTP 4th Peter Glidden
NTP 2nd shot 9th Brett Mayor
NTP 12th Steve Carrick
NTP 18th Ross Lyndon
news